Čitateľský klub tínedžerov - fantasy&sci-fi

Počas Týždňa slovenských knižníc 4. marca rozbehla Podtatranská knižnica v Poprade na Podtatranskej ul, č.1 Čitateľský klub tínedžerov. Prvou témou stretnutia mladých v knižnici pri knihách bol ich obľúbený žáner sci – fi a fantasy.
Spoločne si pripomenuli prvky žánrov, vyskytujúce sa postavy, z akých foriem sa žánre vyvinuli do dnešnej podoby. Spomínali sa najznámejší spisovatelia, priekopníci a iné zaujímavosti z tohoto bohatého sveta v literárnej tvorbe.
Tínedžeri ďalej voľne nadviazali na vymieňanie názorov a postrehov z prečítaných kníh vybraného žánru. S obdivuhodným rozhľadom mladých čitateľov - knihomoľov v téme, predovšetkým skôr fantasy, vznikla družná debata na odporúčanie kníh, ich kvalitu, internetové portále, či ostrá kritika na niektoré tituly.
Tínedžeri prezradili navzájom, čo ich na fantasy literatúre láka, prečo čítajú tieto knihy jednu za druhou a či čítajú aj iné žánre a témy.
V závere stretnutia sa klubisti dozvedeli novinky z literatúry na Slovensku a v zahraničí. Pripomenuli si aj výročia narodenia spisovateľov v mesiaci február a najznámejšie tituly z ich tvorby.
Tínedžeri sa dohodli aj na ďalšej téme stretnutia a to „Knihy, ktoré sa stali predlohou k filmu“, ku ktorej si prečítajú vybranú knihu.
Termín ďalšieho stretnutia sledujte na webovej stránke kniznicapp.sk alebo na FB stránke Tínedžeri v Podtatranskej knižnici v Poprade.
Pridať sa môže každý, kto číta a má chuť sa rozprávať o knihách a literatúre medzi svojimi rovesníkmi.
Tešíme sa na vás.

Fotodokumentácia: