Večerníček v knižnici

Vo štvrtok 8. júna v podvečerných hodinách sme na pobočke Juh 1 privítali deti na rozprávkovom podujatí s názvom Večerníček v knižnici. Deti, väčšinou predškolského veku, prišli v sprievode svojich rodičov s veľkým očakávaním, čo sa bude diať. Tentokrát ich navštívil Štoplík – rozprávková postavička z rovnomennej knihy Hany Ponickej O Štoplíkovi.  Štoplík bola vlastne korková zátka z vína, ktorá ožila, vyskočila z fľaše a pán redaktor spolu s pani ilustrátorkou  z detského časopisu Pre naše deti z nej urobili skutočnú rozprávkovú postavu.  Porozprával im o tom, ako sa narodil, ako mu pani ilustrátorka vymyslela čiapočku a nohavičky a tiež o tom, čo zažil v škôlke. Deťom sa páčilo aj to, ako Štoplík upravil známu rozprávku o Červenej Čiapočke tak, aby vlk čiapočku so starou mamou nezožral.  Deti zaujal natoľko, že sa rozhodli ho aj nakresliť. Ich dielka teraz zdobia náš knižničný priestor pri divadielku. Za odmenu sme potom deťom pustili rozprávkové DVD o známych večerníčkových kamarátoch Maťkovi a Kubkovi. Deti sa tiež mohli pohrať v našom knižničnom domčeku a samozrejme popozerať si detské knihy.
Cieľom Večerníčka v knižnici je pritiahnuť aj tých najmenších do knižnice a vzbudiť u nich a tiež u ich rodičov záujem o spoločné čítanie. To je totiž základom pre neskoršie samostatné čítanie detí, rozvoj ich myslenia, reči a fantázie. Takýmto spôsobom sme chceli odtiahnuť deti od televízie, tabletov a internetu a upriamiť ich pozornosť na knihy. Po dvojmesačnej letnej prestávke budeme s Večerníčkom v knižnici opäť pokračovať v septembri.  Veríme, že toto podujatie bude u detí aj u rodičov obľúbené a budú sa v našich priestoroch spoločne stretávať pri rozprávkach a rozprávkových hrdinoch. Už teraz sa na všetky deti tešíme!
Mgr. Lenka Bordáčová Chladoňová

image1 1 webimage1 2 webimage1 4 webimage1 5 webimage1 webimage2 1 webimage2 2 webimage2 3 webimage2 5 webimage2 6 webimage2 webimage3 web