Tatranská literárna jar v Poprade

Tešíme sa, že na nás Mesto Vysoké Tatry, oddelenie kultúry a športu nezabudli a ponúkli nám usporiadať stretnutia nielen so slovenskými spisovateľmi. Ďakujeme.

Mesto Vysoké Tatry v spolupráci so Spolkom slovenských knihovníkov, Prešovského samosprávneho kraja a Podtatranskej knižnice pripravili 11. apríla 2019 podujatie s názvom TATRANSKÁ LITERÁRNA JAR 2019. Podujatie sa nieslo v znamení spoznávania literatúry a významných osobností. V Podtatranskej knižnici v Poprade na Podtatranskej ulici 1 sme privítali rumunských spisovateľov – Luciana Alexiu, Vasile Dana a Ioana Matiuta. Mali sme možnosť spoznať  prekladateľku a spisovateľku Dagmar Máriu Anoca. Podujatie moderoval Pavol Tomašovič. Rumunskí spisovatelia predstavili svoju básnickú tvorbu v ich rodnom jazyku, ktorú sme mali možnosť počuť aj v preklade. Nezostalo to len pri ich tvorbe, ale aj pri rozprávaní o ich krajine a začiatkoch ich písania literatúry. Žiaci 9. ročníka Základnej školy s materskou školou Komenského v Poprade mali možnosť nielen vidieť zahraničných spisovateľov, ale počuť ich rodný jazyk a literárnu tvorbu, ktorá vznikla v Rumunsku.

Mgr. Iveta Michalčíková

fotodokumentácia: