Gordon zavíta do Popradu

Mária Vrkoslavová-Ševčíková príde besedovať s deťmi. Nebude chýbať ani psík Gordon. Deti sa s ním stretnú v oddelení umenia v Spišskej Sobote a v pobočke Juh 1. Stretnutia sú spojené s autogramiádou a možnosťou kúpiť si autorkinu najnovšiu knihu za 10,40 €.

pdfbibliografický leták

Dňa 13. 5. 2019 do knižnice v Spišskej Sobote zavítala pani spisovateľka Mária Vrkoslavová-Ševčíková.  Predstavila im svoju poslednú knihu „Pes Gordon a jeho priatelia.“  Hlavným hrdinom bol pes Gordon, ktorý pani spisovateľku sprevádzal. Beseda bola so žiakmi tretej triedy  ZŠ s MŠ Spišská Sobota. Spisovateľka im pútavo rozprávala o príbehoch, ktoré zažila so svojím psom Gordonom.  Psík bol slušný, chodil medzi deťmi, ktoré si ho mohli pohladkať a pohrať sa s ním. Bolo to príjemné stretnutie. Ľubica Vanečková

Dňa 13.05. sa v Podtatranskej knižnici pobočka Juh1 uskutočnila beseda so spisovateľkou Máriou Vrkoslavovou - Ševčíkovou o knihách plných pestrých príbehov štvornohých miláčikov, o ich výnimočných vlastnostiach, o láske a radosti. O psoch, ktorí pomáhajú ľuďom, ale aj o tom, ako sami potrebujú pomoc.
Hlavnou témou bola spisovateľkina ostatná kniha "Pes Gordon a jeho priatelia". Na besedu prišiel aj sám Gordon, hlavný hrdina- čokoládový kokeršpaniel, ktorý sa rád stretáva s ľudmi, no najmä s deťmi. Je milý, nevrčí, nešteká. Rád chodí na besedy a  ukazuje malým aj veľkým, svet svojimi psími očami.
Deti, žiaci 3.C triedy ZŠ s MŠ Tajovského v Poprade, kládli veľa zvedavých otázok, zaujímali sa o vznik knihy, teta spisovateľka im ukázala aj svoj najnovší rukopis, kniha by mala vyjsť na budúci rok.
Tete spisovateľke ďakujeme, prajeme veľa úspechov a tešíme sa na ďalšie stretnutia.
Ľudmila Kurdelová

web 2web 3web 4we 1