Osmijankovo veľké literárne stopovanie

Výstava úzko súvisí s celoslovenskou čitateľskou súťažou - Čítame s Osmijankom. Pridaj sa aj Ty ! Prostredníctvom nej sa dozviete viac  o  hodnotných  dielach z detskej literatúry. Výstava je Osmijankovým literárnym stopovaním, má 8 zastávok - 8 vagónikov vláčika, v ktorom sa vezie Osmijanko spolu s jeho mamou Kristou Bendovou. Výstava ponúka možnosti kreatívnej hry s detským čitateľom.

TV Popradosmijanko: https://www.youtube.com/watch?v=H2a7xr9TNbw.

Osmijankovo veľké literárne stopovanie sa odštartovalo v Poprade 11. decembra za účasti riaditeľky neziskovej organizácie Osmijanko, pani Miroslavy Biznárovej. Na vernisáži výstavy a tvorivých dielňach sa zúčastnili tretiaci a štvrtáci zo ZŠ s MŠ na Komenského ulici. Mladší prispeli do programu predvianočným pásmom.

Tvorivé dielne pod vedením p. M. Biznárovej boli zaujímavé nielen pre deti, ale aj pre nás, knihovníčky. Ukázali nám nové možnosti práce s knihou. Zároveň potvrdili skutočnosť, že deti chcú čítať, chcú prežívať nové príbehy, chcú fantazírovať...

Veríme, že výstava poteší všetkých návštevníkov, ktorí si ju môžu pozrieť v oddelení pre deti na Podtatranskej ulici č. 1.

Fotodokumentácia z podujatia:

1os2os3os4os5os6os7os8os9os10os11os12os13os14os15os16os