Živé knihy 6

Stretnutia mladých ľudí z popradských stredných škôl a ľudí s  výnimočným životným príbehom sa stávajú čoraz populárnejšie. Podujatie s názvom Živé knihy sa v spolupráci so študentským parlamentom konalo v Podtatranskej knižnici na Podtatranskej ulici už po šiesty krát a zúčastnilo sa ho 58 žiakov.
Stredoškoláci z Gymnázia na Kukučínovej ulici a zo Strednej priemyselnej školy v Poprade sa v stredu 7.6.2017 o 9,00 stretli s viceprimátorom mesta Poprad Igorom Wzošom, s  poslankyňou mesta Poprad Annou Schlosserovou a degustátorom minerálnych vôd Patrikom Nálešníkom.
Podujatie otvorila a všetkých hostí srdečne privítala riaditeľka Podtatranskej knižnice Anna Balejová, hostí predstavila členka študentského parlamentu Barbora Cehlárová. Študenti sa potom rozdelili do troch skupín a každá si postupne vypočula každého z pozvaných hostí.
Igor Wzoš, ako prvá živá kniha, stručne porozprával príbeh svojho života, opísal študentské časy a rodinný život, po ktorom vždy túžil a  študentov tiež oboznámil s pripravovanými projektmi pre mladých.
Anna Schlosserová, ako druhá živá kniha,  svoj životný príbeh podala študentom veľmi vtipným spôsobom, nejedna historka viedla doslova k výbuchom smiechu. Ako dieťa dvoch nepočujúcich rodičov to v živote nemala ľahké, ale zo získaných skúseností ťaží dodnes, keď je prizvaná ako tlmočníčka znakovej reči k rôznym súdnym aj iným prípadom.
Tretia živá kniha, Patrik Nálešník, degustátor minerálnych vôd opísal svoj príbeh pútavo a študentov veľmi zaujal. Veď povolanie degustátora minerálnej vody nie je verejnosti až také známe. Ten, kto by si myslel, že jeho zárobkom je celý deň ochutnávať minerálnu vodu, je tak trochu na omyle. Jeho práca spočíva predovšetkým v marketingu a v propagácií predaja minerálnych vôd, či už domácich alebo zahraničných.
Študentom sa rozprávanie všetkých troch hostí veľmi páčilo, o čom svedčí aj ich spoločná diskusia s jednotlivými hosťami alebo písomná spätná väzba.
Už teraz sa všetci tešia na ďalšie stretnutia so Živými knihami.
Danica Gažúrová, Lucia Rušinová

w06715w06716w06718w06720w06722w06723w06724w06725w06726w06727w06728w06729w06731w06732w06733w06734

zivé knihy