Čítajme si 2019

Projekt na podporu čítania vznikol v roku 2008 a realizuje ho Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF v spolupráci so slovenskými knižnicami. Krstnou mamu je Oľga Feldeková. Tento rok sa podujatie uskutočnilo 30. mája 2019. Podujatie sa realizuje 6-hodinovým čitateľským maratónom, do ktorého sú zapojené deti z viacerých miest Slovenska.

Do detského čitateľského maratónu Čítajme si 2019 sa zapojila aj Podtatranská knižnica v Poprade na všetkých svojich pracoviskách. V dopoludňajších hodinách čítajú pozvané deti zo základných škôl a poobede čítajú deti, ktoré navštívia knižnicu. Na Oddelení pre deti a mládež sa podujatia zúčastnila Základná škola s materskou školou Komenského v Poprade s triedami 4. A a 4. B. v počte 37 žiakov. Každý žiak prečítal jednu stranu z knihy od Gabriely Futovej No toto! Na pracovisku Juh 1 sa do čitateľského maratónu 2019 zapojilo 50 detí. Zo ZŠ s MŠ Francisciho v Poprade prišli do knižnice čítať dve triedy - 3.A a 4.C. Okrem nich čítalo ešte 10 detí, ktoré navštívili knižnicu v poobedňajších hodinách. Deti čítali z kníh: Čarodeji dávnoveku od Cressida Cowella, Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali od Petra Karpinského a Tatko za mrežami od Davida Walliamsa. Na pobočku Juh 3 prišla 4. R trieda zo Spojenej školy Letnej v Poprade. Každé dieťa prečítalo jednu stranu z knihy Hups, Rups a Šups od spisovateliek Gabriely Futovej a Kataríny Škorupovej. Celkový počet detí bol 19. Žiaci 5. B triedy zo Základnej školy v Spišskej Sobote v sprievode  pani učiteľky Kubovovej sa tiež zapojili do celoslovenského projektu. Na Oddelení umenia v Spišskej Sobote čítalo postupne 18 detí knihu Operácia Narcis. Jej autorom je známy nórsky autor detektívnych románov Jorn Lier Horst.

Do celoslovenského čítania v Podtatranskej knižnici v Poprade celkovo zapojilo 124 detí.

TV Poprad: https://www.youtube.com/watch?v=iyUWPdklATg&t=1s

citajme 19web