Podtatranský školák - 2. ročník

Poznáme výsledky 2. ročníka súťaže školských časopisov základných škôl Prešovského a Košického samosprávneho kraja. Výsledky budú oficiálne zverejnené 28. septembra 2016 o 10,00 na Podtatranskej ulici č. 1.

Poslednú septembrovú stredu sa v Podtatranskej knižnici v Poprade stretli žiaci základných škôl Prešovského a Košického kraja prihlásení do 2. ročníka súťaže o najlepší školský časopis s názvom Podtatranský školák. Po privítaní zástupkyňou knižnice sa slova ujala porota. Časopisy vydané v minulom školskom roku hodnotili: predseda poroty – Veronika Fitzeková, hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja a členovia poroty – Ingrid Janigová, šéfredaktorka Tatranského dvojtýždenníka, Adriana Hudecová, redaktorka TASR. Hneď na úvod porotkyne udelili 3 hlavné a 2 mimoriadne ceny najúspešnejším redakciám. Predsedníčka poroty vyzdvihla ochotu žiakov i učiteľov venovať svoj voľný čas tvorbe školského časopisu. Kladne hodnotila aj stúpajúcu úroveň prihlásených školských časopisov. Zazneli aj kritické slová, ale hlavne veľa dobrých rád na adresu grafickej úpravy a obsahovej stránky časopisu. Po vyčerpávajúcom hodnotení všetkých hodnotených kategórií (obsah, štylistika a náročnosť, grafika, fotografie, titulka a kreativita) pokračovala pri sladkom občerstvení neformálna diskusia medzi porotcami a mladými redaktormi. Všetkým výhercom srdečne blahoželáme. Veríme, že rovnaký záujem zo strany súťažiacich bude aj budúcom ročníku súťaže a všetkým tvorcom časopisov želáme veľa skvelých nápadov. Všetkým porotcom ďakujeme za ich čas a zanietenie, ktoré venovali našej súťaži.

Výsledky súťaže Podtatranský školák:
1. miesto: Strapček (Nová Ľubovňa)
2. miesto: Ratolesť (Košice)
3. miesto: Komeňáčik (Svit)

Špeciálne ocenenia:
Skokan roka (za najvýraznejšie zlepšenie): Školník (Spišská Belá)
Za najlepšiu titulnú stranu: Ámosáčik (Bardejov)

BLAHOŽELÁME!

TV Poprad: https://www.youtube.com/watch?v=lTph37HZ9PY