Podtatranský školák 2017

Poslednú septembrovú stredu sa v Podtatranskej knižnici v Poprade opäť po roku stretli žiaci základných škôl Prešovského a Košického kraja prihlásení do 3. ročníka súťaže o najlepší školský časopis s názvom Podtatranský školák. Po privítaní zástupkyňou knižnice sa slova ujala porota. Časopisy vydané v minulom školskom roku hodnotili: predseda poroty – Veronika Fitzeková, vedúca odboru kultúry Prešovského samosprávneho kraja a členovia poroty – Ingrid Janigová, šéfredaktorka Tatranského dvojtýždenníka, Adriana Hudecová, redaktorka TASR, redaktori stredoškolského časopisu Stretnutia z Gymnázia P. O. Hviezdoslava v Kežmarku a Vladimír Labuda z grafického štúdia VL Grafik. Hneď na úvod porotcovia udelili 3 hlavné a 3 mimoriadne ceny najúspešnejším redakciám. Porotcovia vyzdvihli ochotu žiakov i učiteľov venovať svoj voľný čas tvorbe školského časopisu. Kladne hodnotili aj stúpajúcu úroveň prihlásených školských časopisov. Zazneli aj kritické slová, ale hlavne veľa dobrých rád na adresu grafickej úpravy a obsahovej stránky časopisu. Po vyčerpávajúcom hodnotení všetkých hodnotených kategórií (obsah, štylistika a náročnosť, grafika, fotografie, titulka a kreativita) pokračovala pri sladkom občerstvení neformálna diskusia medzi porotcami a mladými redaktormi. Vďaka podpore z Fondu na podporu umenia dostali všetci účastníci súťaže zborník a reklamné predmety. Výhercom srdečne blahoželáme. Veríme, že rovnaký záujem zo strany súťažiacich bude aj budúcom ročníku súťaže a všetkým tvorcom časopisov želáme veľa skvelých nápadov. Všetkým porotcom ďakujeme za ich čas a zanietenie, ktoré venovali našej súťaži.

Výsledky súťaže Podtatranský školák:

1. miesto: Strapček (Nová Ľubovňa)
  2. miesto: Ámosáčik (Bardejov)
  3. miesto: Ratolesť (Košice)

Špeciálne ocenenia:

Skokan roka (za najvýraznejšie zlepšenie): Krivý Jany (Krivany)

Za najlepšiu titulnú stranu: Ratolesť (Košice)

Objav roka: K2 (Košice)

BLAHOŽELÁME!

DSC06843wDSC06845wDSC06846wDSC06849wDSC06852wDSC06854wDSC06857wDSC06861wDSC06863wDSC06864wDSC06865wDSC06866wDSC06869wDSC06870wDSC06879wDSC06871wDSC06874DSC06878DSC06883ww

školák 17