Milujem Slovensko

Výtvarný odbor ZUŠ na Štefánikovej ulici vystavuje v priestoroch oddelenia umenia. Vernisáž výstavy sa uskutoční 5. 10. 2016 o 17,00. Výstava potrvá do 10. novembra 2016. Výstava je pokračovaním rovnomennej výstavy, ktorá bola sprístupnená verejnosti na jar v minulom školskom roku v priestoroch Domu kultúry.Témou výstavy sú slovenské rozprávky,fragmenty ľudového umenia vyjadrené bohatou ornamentikou,diela inšpirované insitným sochárstvom.Starším žiakom slúžili ako predlohy diela významných slovenských maliarov a grafikov.Pre veľký úspech a záujem sme sa rozhodli výstavu nainštalovať v zrenovovaných starobylých priestoroch Podtatranskej knižnice v Sp.Sobote,doplnenú o nové kolekcie prác ktoré sme venovali Albínovi Brunovskému a Ludovítovi Fullovi.
Jednotlivé kresby,grafiky,maľby,plastiky od autorov rôzneho veku majú spoločnú myšlienku - objavovanie starých ľudových zvykov a remesiel,spoznávanie moderného umenia a krás našej prírody.

PlagátLoveSK2MAIL