Farby v pohybe

Mgr.art. Ľubomír Korenko. Narodil som sa v Kežmarku, momentálne pôsobím, žijem a tvorím v Poprade. Maľovaniu, kresleniu a tomuto druhu tvorivej činnosti sa venujem už od malička . Tato moja záľuba, ktorá vo mne rástla a postupne sa vyvíjala, sastala vecou, bez ktorej si sám seba ani neviem predstaviť. Túto moju záľubu a pasiu v tvorivej činnosti, som dokázal využiť a zužitkovať aj v období môjho štúdia, počas strednej a vysokej školy.Pod vedením doc. Mgr.art. Tadeusza Blonského som vyštudoval dizajn na Fakulte umení v Košiciach.Ďalšiemu môjmu rozvíjaniu v maľbe a farbe mi bolo potešením pod vedením akademického maliara Jozefa Haščáka.
Strednú školu , odbor Konštrukcia a tvorba nábytku, som absolvoval v Sp. Novej Vsi. Taktiež som navštevoval Základnú umeleckú školu v Poprade pod vedením Iny Dunajovej.Na týchto školách som získal základy anatómie, maľby a kresby, ktoré teraz zúročujem vo svojej tvorbe. Po týchto rokoch štúdia a po všetkých mojich skúsenostiach, sa u mňa vyvinul záujem v expresívno-abstraktnej maľbe.Inšpiráciu získavam všade okolo mňa, v prírode, v správaní ľudí a celkovo v dianí vo svete. Páči sa mi experimentovať s rôznymi štýlmi maľby, ale mojim obľúbeným médiom je akvarel, vďaka svojej nezávislosti a voľnosti v tvorbe. Farby sa na papieri prelínajú a spájajú spolu, vytvárajú nádherné a často nečakané spojenia. Aktuálne túto uvoľnenosť akvarelu transferujem do diel maľovaných na plátna, alebo iné povrchy pomocou akrylu v kombinácii s rôznymi materiálmi. Je to jedno z médií, ktoré mi tuto transformáciu umožňuje. Tiež si myslím, že veľmi dôležitou súčasťou môjho procesu tvorby je kresba. Linka je neoddeliteľnou súčasťou v rámci štruktúry tvorby diela. Moja práca vždy začína pri čiare a pokračuje s tým v ďalšom procese, kde táto štruktúra kresby sa zapája do konečného výrazu obrazu. Vždy sa snažím nabiť svoje obrazy nejakou energiou. Tok energie, emócie a moje predstavy, ktoré sú ukryté niekde v mojom vnútri, sa nejako snažím preniesť vizuálnou formou a predstaviť na mojich obrazoch. Vždy je tu nejaký príbeh, ale tiež chcem nechať otvorené dvere pre diváka a jeho fantáziu, aby mohol vstúpiť do sveta v mojich obrazoch a vytvárať svoje vlastné príbehy.
Dúfam, že Vás moje práce záujmu a budú sa Vám páčiť.

Individuálne výstavy:
1995 Mestská výstavná sien Barónka, Kežmarok
2009 Pastelaria Portuguesa, Warwick, Anglicko
2013 Štrbské Pleso, Hotel FIS
2013 Podtatranská Knižnica, Spišská Sobota
2013 Galéria Skala, Tatranská Lomnica
2014 Kaviareň Galérka, Penzión Spišský dvor, Smižany
2014 OC Olomouc City, Olomouc
2014 Kaviareň ”JINE KAFE”, Ostrava
2015 Tatranská galéria, Poprad, „Iné svety“
2016 Galéria Radost, Havířov, ČR, „Z hlavy na plátno“

Kolektívne výstavy: