Tajomné záhrady

Na Podtatranskej ulici č. 1 si od 4. augusta  2017 do konca augusta 2017 môžete pozrieť výstavu Elišky Bednárovej. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Kreativita je zvláštny fenomén. Časom sa stáva akousi drogou, neodolateľným nutkaním niečo vytvoriť, vyjadriť, odovzdať a napokon tým aj, skromne dúfajúc, priniesť potešenie iným. V prípade Elišky Bednárovej sa v nej spája láska k prírode, tejto nevyčerpateľnej studnici inšpirácie, s prirodzenou túžbou vdýchnuť jej iskierku života pre chvíle, keď sa nám stráca z dohľadu.  Jej práce v sebe nesú istú hravosť, ilustrujú bohaté spektrum pocitov a nálad. Milan Kundera vraví, že v ríši gýča vládne diktatúra srdca, avšak o umení, resp. tvorivom výtvarnom prejave možno túto vetu, vynechajúc negatívnu konotáciu spojenú so slovom gýč uplatniť rovnako: hodnota vzniká len vtedy ak má v procese tvorby hlavné slovo srdce.

Eliška Bednárová je rodáčkou z Moravy. Jej tvorivá cesta viedla od, dnes už vari aj unikátneho, štúdia kovorytectva v Turnově a vášnivého záujmu o fotografiu, cez roky strávené v oblasti propagačného výtvarníctva až k súčasnému pedagogickému pôsobeniu na výtvarnom odbore ZUŠ Antona Cígera v Kežmarku.

Autorkine tvorivé aktivity nabrali nový dych v 90-tych rokoch minulého storočia a odvtedy sa angažuje v rôznych umeleských zoskúpeniach, ako napr. vo voľnom združení fotografo DIGI B. Spolu s nimi vystavovala v roku 2003 v knižnici v Smižanoch a o rok neskôr v bývalom klube mládeže v Poprade. Výber z tvorby prezentovala na samostatnej výstave fotografií a objektov z keramiky v roku 2006 vo výstavných priestoroch Podtatranského osvetového strediska v Spišskej Sobote a v roku 2007 v Nowom Targu. V roku 2013 vystavovala vo výstavnej sieni Barónka v Kežmarku, v roku 2015 v oddelení umenia v Spišskej Sobote (Papierový sen).

Je členkou Klubu kežmarských výtvarníkov a pravidelne sa zúčastňuje na ich spoločných prezentáciách.

DSC06799wDSC06802wDSC06805wDSC06806wDSC06808wDSC06804wDSC06810wpozvanka Eliška web