Výtvarný salón 2017

Klub popradských výtvarníkov otvoril vernisážou 5.decembra 2017 v oddelení umenia  v Spišskej Sobote svoj v poradí 5-ty Výtvarný salón. Prezentuje sa na ňom združenie ľudí, ktorí pre pracovné a rodinné povinnosti nemali dostatok času pre výtvarnú tvorbu a výtvarný rast, no mali túžbu rozvíjať sa a realizovať svoje výtvarné nápady, pocity, sny a predstavy. Stretávali sa raz týždenne na 4-5 hodín v spoločnom ateliéri. Vystriedali ho vo viacerých zariadeniach a posledný rok a pol mali krásny ateliér na prízemí knižnice v malebnej Sp.Sobote. „Je nám veľmi ľúto, že sme práve v tomto čase o tento príjemný priestor prišli, pretože sa tam sťahuje POS, takže pre nás nový problém,“povedal vedúci klubu František Žoldák.

Striedavo sa venujú realistickej, dekoratívnej i abstraktnej tvorbe a to rôznymi maliarskymi technikami, aby každý zvládol rôzny žáner a do svojej práce vložil vlastný tvorivý nápad a štýl. Za takmer 10 rokov existencie KPV sa zišli neuveriteľných 350 krát a tvorilo v ňom 30 amatérskych výtvarníkov. Niektorí v tomto klube pobudli 1-2 roky, iní od začiatku, prichádzali noví adepti. Na výstave sa prezentujú 11-ti autori : Helena Suchá, Norika Habláková, Jolka Künneová, Juraj Ujházy, Helena Smolková, Anna Krajčinovská, Peter Valachovič, Robo Pavlík, Jana Hriňáková, Elena Mazáková a František Žoldák.

Na výstave predstavujú veľmi skromný výber z najnovšej tvorby. Každý autor prispel inou témou, rukopisom, farebnosťou a svojským videním. Úroveň každého autora každoročne stúpa a tým aj úroveň vystavujúcej kolekcie . Viacerí členovia klubu mali už svoje autorské výstavy a zožali úspechy na regionálnych, či celoslovenských výstavách a súťažiach.

Výstavu je možné vidieť do 19.januára 2018.

vytv salon 17