Výber z tvorby Mariána Kopku

Vernisáž výstavy sa uskutoční 23. 1. 2018 o 17,00 v oddelení umenia Spišská Sobota. Výstava potrvá do konca februára 2018.

Marián Kopko. Narodil som sa v Liptovskom Hrádku 8.1.1945. Keď prešla fronta, vrátili sme sa do Vranova, kde žijem doteraz.

Moja mamička maľovala. Voňalo to u nás terpentínom a olejovými farbami.

Začal som maľovať ako 10-ročný pastelkami, neskôr, akvarelom  a olejovými farbami. Moje prvé obrazy -orgován a ruže som namaľoval vodovými farbami. Štrbské Pleso a Bajkal zase olejovými.

V Prešovskej galérii ma raz dávno zaujali linoryty Oresta Dubaja. Kúpil som si katalóg a začal som ho napodobňovať. Tak vznikli moje prvé  linoryty - chalúpky, ktoré krátko nato zbúrali.

V rokoch 2010-2015 som žil v Liptovskom Hrádku a z toho obdobia sú obrazy Kriváňa a Tatier.

Mám ukončenú strednú poľnohospodársku školu v Michalovciach. Moja práca agronóma bola spojená s prírodou, ktorú rád maľujem.

Som výtvarník amatér.

VÝSTAVY:

- od roku 1960 každoročne -  Výtvarný  Vranov

- celoslovenská súťaž -výtvarný Trenčín

-2003- výstava pastelov- Kultúrny dom vo Vranove

-2011 -Z tvorby  - Kultúrny dom v Liptovskom Hrádku

Jarný salón - Kultúrne stredisko Liptovský  Mikuláš

-2013- výstava linorytov a olejomalieb v Kaffe  excklusiv  v Liptovskom Hrádku

MY- Múzeum v Liptovskom Hrádku

Trh šikovných rúk - kaštieľ v Liptovskom Hrádku

-2016- Z tvorby- výstava v Kultúrnom stredisku v Trebišove

-2017- Z tvorby-  výstava v Kultúrnom  stredisku v Humennom.

marian vystava