Výtvarný salón

Pozývame Vás do oddelenia umenia v Spišskej Sobote na výstavu - Výtvarný salón Klubu popradských výtvarníkov. Vernisáž výstavy sa uskutoční 4. septembra 2014 o 16,30 hod. Výstava potrvá do 10. 10. 2014. Klub Popradských výtvarníkov – združuje ľudí, ktorí pre pracovné i rodinné povinnosti nemali doteraz dostatok času pre tvorbu a vlastný výtvarný rast a majú túžbu rozvíjať svoje výtvarné schopnosti a realizovať svoje výtvarné nápady, vnútorné pocity pre svoje vlastné potešenie, pre radosť svojich blízkych i širšej verejnosti. Venujeme sa striedavo realistickej, dekoratívnej, štylizovanej a abstraktnej tvorbe a práce realizujeme rôznymi kresliarskymi a maliarskymi technikami, aby náš člen po    2-3 rokoch bol schopný zrealizovať dielko rôzneho žánru a techniky. Dbáme hlavne o to, aby  popri zvládnutí výtvarnej techniky vložil do svojej práce vlastný tvorivý vklad, vlastný nápad, svojskú kreativitu a osobitý výtvarný rukopis. Toto sa snažíme cibriť v ateliéri i plenéri a snáď to potvrdzuje i táto v poradí už tretia spoločná výstava najnovších prác. Za týchto 6,5 roka fungovania terajšieho klubu, tvorilo v ňom skoro 30 autorov. Tohto tretieho výtvarného salónu sa zúčastňuje 14 autorov – maliarov. Výber zo svojej tvorby predstavujú H. Suchá, J. Kunneová, J. Ujházy, I. Cpin, E. Habláková, J. Kollár, P. Valachovič, H. Smolková, A. Krajčinovská, T. Michnová, J. Gaborčík, P. Jurčová,  A. Paločková a F. Žoldák.
Na predošlých výstavách  boli zastúpené študijné a realistické práce. Súčasný výber sme zamerali na práce dekoratívne a abstraktné impresie, hoci aj tu prezentujeme reálne zátišia, kytice a krajiny. Realizované sú rôznymi maliarskymi technikami – akvarel, tempera, pastel, olej, akryl, kombinovaná technika. Každý autor prispel inou témou, svojskou farebnosťou a vlastným rukopisom.

Tv Poprad: http://www.tvpoprad.sk/vytvarny-salon-kpv/

klub vytvarnikov