Počítačový kurz pre seniorov

Seniori a počítače? Aj vy sa stretávate s názormi, že seniori a počítače nejdú dokopy? To však vôbec nemusí byť pravda! Aj seniori môžu byť zdatní v oblasti využívania moderných technológií.

Podtatranská knižnica v Poprade ponúka seniorom možnosť naučiť sa pracovať s počítačom. Počítačový kurz sa koná od 9. 4.   do 14. apríla 2018 na Podtatranskej ul. č. 1. Kurz je určený pre všetkých seniorov, ktorí sa rozhodli svoj čas stráviť aktívne a zároveň si rozšíriť obzory. Kurz je zameraný predovšetkým na prácu s internetom. Seniori okrem iného nadobudnú základné zručnosti v oblasti využívania počítačov, naučia sa pracovať s textovým editorom, vytvoria si vlastnú e-mailovú schránku, ktorá im poslúži na komunikáciu s priateľmi či s rodinou doma aj v zahraničí. Hlavným cieľom kurzu je podporiť záujem starších ľudí o využívanie informačných a komunikačných technológií, a tým podporiť rozvoj ich informačnej gramotnosti a zabezpečiť im plynulejšie a rýchlejšie začlenenie sa do dnešnej modernej doby.

Ak chcete aj Vy patriť k seniorom, ktorým počítače nerobia žiadny problém, stačí ak prejavíte záujem a prídete sa zapísať do knižnice kedykoľvek v čase otváracích hodín.

Kurz je bezplatný.

tv Poprad: http://www.tvpoprad.sk/kurz-seniorov-na-pc/