Les ukrytý v knihe- online

Od roku 1952 sa u nás oslavuje apríl ako Mesiac lesov.

V týchto dňoch by sme v našej knižnici s deťmi pracovali na krásnom projekte Les ukrytý v knihe.
Je to celoslovenská kampaň, ktorej cieľom je upozorniť na význam lesa a lesníctva pre spoločnosť, tiež formovanie kladných vzťahov k prírode a v neposlednom rade potrebu samotného čítania.
Skúste sa doma pozrieť do vlastnej knižnice, na poličku s knihami, do zásuvky, pod posteľ, či nájdete knihu, ktorej príbeh sa odohráva v lese,  náučnú knihu, ktorá hovorí o živote v lese.

Prečítajte si ju a nakreslite obrázok podľa toho, čo Vás v knihe najviac zaujalo.

A môžete sa pozrieť aj na ďalšie úlohy, nápady a návrhy na aktivity, ktoré sme si pre Vás pripravili  . Pozrite si ich aj na našej facebookovej stránke.

les1les 2