Akvizícia v knižnici v roku 2020

Podtatranská knižnica v Poprade uspela v minulom roku s projektom Nové knihy do knižnice. Projekt pokračoval aj v tomto roku. Knižnica vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia minula v prvých dvoch mesiacoch roka 2020 z grantového projektu spolu 2 725,04 €. Do knižnice pribudlo 272 nových kníh. Najviac exemplárov pribudlo v Centre – špecializované oddelenia náučnej literatúry, beletrie a detskej literatúry získali spolu 129 kníh. Skoro v rovnakom počte pribudli nové publikácie aj v pobočke Juh 1 (66) a v Spišskej Sobote (51). Najmenej kníh, iba 27, získala pobočka Juh 3. Podľa druhov literatúry sme najviac nakúpili beletriu pre dospelých (87), skoro v rovnakom počte pribudla do knižnice náučná literatúru pre dospelých (71) a krásna literatúra pre deti (74), najmenej sme kúpili detskej náučnej literatúry (40 kusov). Veľmi nás potešili prírastky v oddelení umenia, ktoré bolo posledné roky o nové prírastky ochudobnené. Pribudli v ňom nové tituly z oblasti hudby, výtvarného umenia a remesiel. Prehľad zakúpených titulov si môžete pozrieť v priloženom zozname.

Nákup kníh z verejných zdrojov podporil Fond na podporu menia.pdfZoznam titulov  FPU

fpu logo