Andrea Rimová - autorská beseda

Súčasná slovenská spisovateľka, autorka vlastného žánru (temná romantika) bude 3. marca 2016 (štvrtok) o 16,30 besedovať so svojimi čitateľmi o knihách: Amnestia na zradu, Nech prší, keď plačem, Kámasútra našich klamstiev, Dáždnik pre Tamaru, Za dverami mojich snov, Lavína, Bludisko. Bibliografický leták: pdf

Andrea Rimová začala písať rovno knihy

Slovenská spisovateľka Andrea Rimová predstavila svoju cestu k tvorbe temnej romantiky v Podtatranskej knižnici v Poprade počas Týždňa slovenských knižníc.

Z rodáčky z Medzilaboriec sa pôvodne mala stať športová hviezda - profesionálna hráčka basketbalu. Po nešťastnom zranení kolena na lyžovačke, ju ale osud nasmeroval k jej snu o písaní.
„Od malička som náruživý čitateľ, z knižnice som nosila plné tašky kníh. Už vtedy prišla s tým aj chuť písať“, prezradila svoje detské túžby Andrea.
Po skúsenosti s návštevou Európskeho parlamentu ako cenou súťaže „Ako vidím budúcnosť PSK“, sa rozhodla pre štúdium masmédií na Prešovskej univerzite. Po jeho ukončení sa vybrala žiť na Cyprus, kam chodila počas štúdií na sezónne práce.
Táto etapa života bola veľmi ťažká, ako autorka na stretnutí priznala, zároveň ju skúsenosti formovali a taktiež priviedli k písaniu prvej knihy Amnestia na zradu.
Prvý román autorky sa umiestnil v rebríčku prvých desať najpredávanejších kníh na Slovensku.
Andrea Rimová má rada adrenalín a dobrodružstvo, ktoré vniesla aj do krstenia kníh. Druhú úspešnú knihu Nech prší, keď plačem pokrstila kúskom chleba v mori pod vodou medzi rybami, tretiu Kámasútra našich klamstiev krstila vo vzduchu v lietadle kvapkami whisky. Krstenie medzi prírodnými živlami uzavrela štvrtou knihou Dáždnik pre Tamaru, ktorú uviedla horiacimi fakľami.
Netradičné krsty kníh si pozreli čitatelia v knižnici z videa.
Počas minulého roka vyšli romány Za dverami mojich slov, české vydanie Nech prší, keď plačem (Pro jednu noc) a Lavína, ktoré do knižného sveta uviedla na knižnom veľtrhu Bibliotéka.
„V mojich knihách je láska ako nosný prvok príbehu, pretože tá je podstatou všetkého a musí byť v akejkoľvek forme. Som ale realistka a viem, že život má aj pochmúrne stránky a rôzne starosti. Tým, že v knihách sú aj vraždy, znásilnenie a iné zlé činy, vyvažujú romantiku, a tak je dej v rovnováhe“, opisuje autorka námety kníh. V tomto duchu pri písaní pokračovala aj v najnovšom románe Bludisko.  Zámerom knihy je čitateľa trocha zmiasť, ale nakoniec ho priviesť na správnu cestu , čo si vyžaduje náročnejšieho čitateľa“, ako hovorí Andrea.
Miluje hory a zvlášť Tatry. Besedu zakončila prísľubom, že pripravovanú knihu pokrstí zrejme už v lete v slovenských veľhorách.  Na túto vzácnu príležitosť si prizvala aj niekoľko obdivovateliek - čitateliek z príjemného stretnutia v knižnici.
Adriana Hricková

Fotodokumentácia:

4ri6ri8ri9ri10ri11ri12ri13ri14ri15ri16ri17ri18ri19ri20ri21ri22ri23ri25ri26ri27ri28ri29ri30ri31ri32ri34ri

1ri2ri3ri7ri24ri33riDSC04129

rimova