Večerníčky v knižnici - pobočka Juh 1 a oddelenie pre deti

V podvečer posledného októbrového piatku sme v pobočke Juh 1 už po druhýkrát privítali najmenšie detičky na Večerníčku v knižnici. Pre chorobnosť detí  sme sa stretli v skromnejšom počte, ale na dobrej nálade to vôbec neubralo. Laurinka, Oliverko, Lenka a Emka sa potešili rozprávočke Ako zvieratká športovali z knihy od A. Rákaya Tatranské rozprávky. Po rozprávke nasledovalo divadielko s názvom Ako medveď Maťo prechorel. Deti sa z tohto príbehu dozvedeli o maškrtnom medveďovi, ktorý na Lysej Poľane vyjedol kontajneri na smeti a potom ochorel. Zoznámili sa aj s inými zvieratkami – zajacom a sovou, ktorí sa mu snažili pomôcť. Následne sme sa s deťmi rozprávali o tom, aké dôležité je športovať a zdravo sa stravovať. Deti nielen odpovedali na naše otázky, ale rozhovorili sa aj o tom, ktoré športy a jedlá majú najradšej. Za odmenu a pekné správanie sme im pustili rozprávky o známych valachoch zo salaša – Maťkovi a Kubkovi. Veľkým lákadlom počas Večerníčka je nás knižničný domček. Deti sa v ňom radi zahrajú a nakoniec sa s ním ťažko lúčia. Nechali sme teda priestor voľnej hre, zatiaľ čo nám iní vymaľovali  jesenné obrázky, ktoré sme im vytlačili.

Zúčastnené deti, ale i tie, ktoré sa pre chorobu nemohli zúčastniť, sa už teraz tešia na ďalší Večerníček v knižnici, ktorý plánujeme na zimu. Bude na ne znovu čakať rozprávka,  divadielko, hry a iný zaujímavý program.    Mgr. Lenka Bordáčová Chladoňová

V stredu 22. 11.2017 v podvečerných hodinách sme v Podtatranskej knižnici na Podtatranskej ulici v Poprade privítali deti na novom rozprávkovom podujatí s názvom Večerníček v knižnici. Deti prišli uzimené, preto sa v úvode zahriali pri pohybovom stvárnení zimných športov a radovánok. Pripravili sme pre nich Snehuliacku rozprávku o tom, ako sa lenivý žiačik nechcel učiť a žiakom sa chcel stať snehuliak, ktorý mal v hlave zabudnutý šlabikár. Potom sa deti ocitli v Snehovej Vsi, kde záhadne mizli snehuliaci. Vyskúšali si úlohu detektíva, ktorý zakresľuje obrázky podozrivých a hľadaných. Pokúšali sa nakresliť snehuliakov podľa opisu v knihe. Vďaka ich výtvarnej a čitateľskej zručnosti sa príbeh skončil šťastne a všetci boli spokojní. Rozprávkové deti mali späť svojich snehuliakov a postarali sa o to, aby mali v meste čistý sneh. Snehuliaci z bieleho snehu boli šťastní a nikam už neutekali.

Na záver stretnutia deti vymaľovali svojich vlastných snehuliakov a v dobrej nálade sa odobrali domov.

Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie stretnutie pri večerníčku 13. 12. 2017 o 16.00 hodine  (streda) v Podtatranskej knižnici na Podtatranskej ulici na sídlisku Západ.  Lucia Rušinová

vec j1 17