Novembrový Klub detských čitateľov

Klub detských čitateľov- pokračujeme, pridaj sa aj Ty! Podtatranská knižnica sa snaží organizovaním rôznych podujatí pritiahnuť deti do knižnice a k čítaniu. Jedným takým podujatím je aj Klub detských čitateľov, ktorý sa koná od októbra do mája každý prvý štvrtok v mesiaci o 16,00 hodine na detskom oddelení Podtatranskej knižnice na Podtatranskej ulici. Deti sa stretnú pri knihách a časopisoch, čítajú úryvky, počúvajú príbehy, riešia úlohy a hlavolamy, hádajú hádanky, tvoria, kreslia, maľujú, o všetkom sa rozprávajú a hlavne sa dobre zabávajú. A takto bolo aj vo štvrtok 2.11.2017 o 16,00 hodine.

Deti prišli, zoznámili sa medzi sebou, oboznámili sa aj s témou stretnutia- strašidlá a strach prostredníctvom básničky Načo sa báť z literárneho zábavníka pre dievčatá a chlapcov ZIPS, ktorý vychádza raz za dva mesiace. Porozprávali svoje zážitky so strachom, koho alebo čoho sa boja a akými prostriedkami bojujú s touto fóbiou. O rôznych strašidlách z minulosti sa dozvedeli z časopisu ZIPS, dozvedeli sa ako vyzerá poludnica, ohnivák, zmok, ako zabíjala ľudí svojim objatím grgalica či ako sa z človeka stal vlkolak. Prečítali si príbeh o smutnej príšerke Šerke, popasovali sa s úlohami vyplývajúcimi z textu a na záver nakreslili knižničné strašidlo a odniesli si domov na prečítanie strašidelné knihy o strašidlách.  Zostáva už len dúfať, že sa potme nebáli strašidiel a prišli domov a že sa prídu zabaviť znova v prvý decembrový štvrtok (7.12.2017) do Podtatranskej knižnice na Podtatranskej ulici.

Lucia Rušinová

IMG 20171102 164138wIMG 20171102 164144wIMG 20171102 164147wIMG 20171102 170238v