Týždeň slovenských knižníc 2019

Slovenská asociácia knižníc  a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc vyhlasujú pre rok 2019 20. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižnícv dňoch  4. – 10. marca 2019 pod spoločným mottom:

KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH

Ambasádorom Týždňa slovenských knižníc 2019 bude Ján Gallovič, člen Činohry Slovenského národného divadla.
Týždeň slovenských knižníc tradične nemení svoj základný cieľ. Pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí.
V súčasnosti knižnice na Slovensku nadväzujú na svoje historicky overené miesto v spoločnosti. Sú modernými inštitúciami, ktoré v dostatočnej šírke dokážu poukázať na svoj aktívny podiel na spoločenskom rozvoji obce, mesta, regiónu i kraja. Sú to práve knižnice, ktoré napriek množstvu rôznorodých problémov a nedostatku finančných prostriedkov, ponúkajú veľa zaujímavého, nového, poučného i zábavného pre svojich čitateľov, používateľov a návštevníkov. A to nielen v budovách knižníc, ale čoraz viac v sieťovom priestore internetu. Stovky knihovníckych podujatí spája virtuálny svet internetu so svetom kníh, literatúry, tlačeného i hovoreného slova, i samotného čítania. Ponuky knižníc v podobe elektronických služieb, prístupom k najrôznejším informačným zdrojom a informáciám sú už dnes pomaly samozrejmosťou. Vyspelé demokratické spoločnosti veľmi intenzívne vnímajú takéto knižnice a preukazujú im vážnosť, dôležitosť a nezastupiteľné miesto v spoločnosti.
odpustenie 19 web
tsk 19 web