Braňo Jobus v našej knižnici

Dňa 12.marca 2019 sme v Podtatranskej knižnici privítali milého hosťa Braňa Jobusa, všestranného umelca, speváka, hudobníka, ale najmä detského spisovateľa. Žiaci zo štyroch okresných základných škôl, boli svedkami energického a pútavého autorovho rozprávania, doplneného o spev tematických rozprávkových pesničiek v rockovom duchu. Spisovateľ zaujal malých aj veľkých a nezaprel svoju povahu šoumena. Jednotlivo predstavil svoje knihy, pričom ku každej deťom rozpovedal špecifickú príhodu z reálneho života, ktorá ho k danému príbehu inšpirovala. Rozprávanie Braňa Jobusa bolo veľmi úprimne a spontánne, plné zábavy, ale aj vážnych tém, ktorým sa nevyhýba ani vo svojich knihách. Počas besedy sa autor snažil podnietiť detské publikum, aby uvažovali nad dôležitosťou snov a odvahy ísť za svojimi cieľmi, aby nezabúdali na dobrotu, láskavosť a priateľstvo. Stretnutie sme už tradične  uzatvorili diskusiou s autorom, predajom kníh a autogramiádou, a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s týmto zaujímavým umelcom.

Mgr. Monika Králiková

Tv Poprad: https://www.youtube.com/watch?v=DnzmnWX2QA8