Živé knihy 9

Ľudia s výnimočným životným príbehom v kruhu medzi študentmi „čítajú“- rozprávajú svoj príbeh. Živé knihy si so sebou donesú knihu, ktorá ich buď priviedla na cestu k príbehu alebo bola ňou nejako inšpirovaná, či motivovaná. 22. mája 2019 o 9,00 na Podtatranskej ul. č. 1.

Dňa 22. mája 2019 sme v Podtatranskej knižnici už tradične usporiadali podujatie s názvom Živé knihy.  Táto akcia je výbornou príležitosťou na to, aby študenti stredných škôl  spoznali zaujímavých či inšpiratívnych ľudí z nášho regiónu. Našimi hosťami boli tentokrát grafickí dizajnéri Samuel Kušnír a Michal Hricko. Obaja predstavili svoj životný príbeh z osobného, ale i profesionálneho hľadiska. Hlavnou myšlienkou podujatia, bolo predstaviť, čo znamená pojem „grafický dizajn“ a upozorniť na to, že sa netreba báť prekročiť svoju komfortnú zónu a ísť za svojimi cieľmi, ktoré nemusia zákonite siahať za hranice miesta, v ktorom sme vyrastali. Súčasťou prednášok bolo aj prezentovanie ich najobľúbenejších kníh, ktoré ich motivovali a sprevádzali počas života, ale i kariéry.  Veríme, že študenti z Obchodnej akadémie v Poprade prežili v knižnici hodnotné a pútavé predpoludnie!

Mgr. Monika Králiková

TV POPRAD: https://www.youtube.com/watch?v=vs-BpeTjWeQ