Nové knihy v poľskom jazyku

Podtatranská knižnica v Poprade má vo svojom fonde bohatú ponuku diel v angličtine, nemčine, francúzštine a ruštine.

V týchto dňoch k nim pribudli aj nové tituly v poľštine, ktoré knižnici daroval Poľský inštitút v Bratislave a POLONUS , o.z. Žilina.

Ak sa plánujete venovať samo štúdiu cudzích jazykov, prečo nezačať študovať práve tento jazyk? Vo svojom fonde máme učebnice, slovníky, ale aj zaujímavé knihy z beletrie. Čitatelia si môžu vypožičať obnovenú klasiku,  ale aj diela nových autorov (Katarzyna Grochola, Remigiusz Mróz, Andrzej Stasiuk...), ktorých tituly patria medzi úplné novinky.

V našich policiach tiež nájdete náučné knihy v poľštine pojednávajúce o poľských dejinách, etnografii, taktiež cestopisy alebo turistických sprievodcov.

Na svoje si určite prídu aj deti!  Prečo si teda neprečítať napr. Zaklínača od Andrzeja Sapkowského v origináli? Tešíme sa na vás!

IMG 8921 wIMG 8922 wIMG 8923 w