O najlepší školský časopis podtatranského regiónu

Podtatranská knižnica v Poprade pokračuje  v školskom roku 2015/2016 v súťaži O najlepší školský časopis podtatranského regiónu. Uzávierka súťaže sa blíži. Prosíme Vás, ak ste tak ešte neurobili, aby ste nám do 1. 6. 2016 zaslali aspoň 2 čísla Vášho školského časopisu.

Cieľ súťaže:
Podporiť a rozvíjať tvorivé aktivity detí a mládeže v oblasti literárnej a novinárskej tvorby.
Kategórie:
1. kategória: časopisy žiakov základných škôl
2. kategória: časopisy študentov stredných škôl
Kritériá súťaže:
1. zaslanie minimálne 2 čísiel časopisu vydaného v aktuálnom školskom roku
2. riadne označenie titulu časopisu
3. tiráž so základnými údajmi (vydavateľ časopisu, redaktori, periodicita, číslo časopisu)
4. vlastná tvorba žiakov
5. kontaktné údaje odosielajúcej školy
Ukážky minimálne dvoch čísiel časopisu, ktorý vydala základná škola v školskom roku 2015/2016 spolu s adresou odosielajúcej školy (tel., kontaktná osoba) zasielajte do
1. júna 2016 na adresu:
Podtatranská knižnica v Poprade
Podtatranská ul. 1548/1
058 01 POPRAD
Obálku označte textom - Školské časopisy
Podtatranská knižnica pripravuje vydanie zborníka, v ktorom chce predstaviť všetky školské časopisy v okrese Poprad a Kežmarok a tvorbu víťazov súťaže. Prosíme Vás aj o zaslanie nasledujúcich údajov:
•    ako dlho vychádza časopis, jeho periodicita
•    aké najväčšie úspechy ste dosiahli
•    najvýznamnejší redaktori časopisu
•    zaujímavosti o časopise a jeho tvorcoch, ktoré chcete uverejniť v zborníku.

Vyhlásenie víťazov súťaže bude koncom júna 2016 v Podtatranskej knižnici za účasti všetkých redakcií, kde budú odmenení víťazi.

Veríme, že si radi vymeníte skúsenosti a porovnáte svoje schopnosti s inými školami a do súťaže sa zapojíte.

Anna Ottová

docškolské časopisy - prihláška