Podtatranský školák 2016

Prešovský samosprávny kraj a Podtatranská knižnica v Poprade vyhlasuje 2. ročník súťaže školských časopisov  Podtatranský školák pre žiakov základných škôl Prešovského a Košického samosprávneho kraja.

Cieľ súťaže: Podporiť a rozvíjať tvorivé aktivity detí a mládeže v oblasti literárnej tvorby.

Vyhlásenie súťaže: 1.5.2016
Uzávierka súťaže: 8.7.2016

Do súťaže zasielajte školské časopisy vydané v školskom roku 2015/2016. Každý účastník musí poslať minimálne dve rôzne čísla v dvoch vyhotoveniach.

Do súťaže prihláste časopis zaslaním prihlášky a jej odoslaním spoločne s časopismi alebo odoslaním vyplnenej prihlášky na e-mailovú adresu knižnice:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Školské časopisy je zasielajte v tlačenej podobe s označením „Súťaž“  do 8.7.2016 na adresu:

Podtatranská knižnica v Poprade
Podtatranská 1548/1
058 01 Poprad

Hodnotiť sa bude literárna aj grafická úroveň  časopisov a samostatnosť žiakov pri zostavení časopisu.

Doručenie časopisu a zaradenie do súťaže  bude potvrdené e-mailom. Časopisy bude posudzovať odborná porota pod vedením Mgr. Veroniky Fitzekovej, tlačovej  hovorkyne Prešovského samosprávneho kraja. Výsledky budú vyhlásené 5. 10. 2016 v Podtatranskej knižnici v Poprade a zverejnené na webovej stránke knižnice a v regionálnych periodikách.

Víťazné redakcie získajú diplomy a budú odmenené vecnými cenami. Súčasťou vyhlásenia výsledkov bude beseda s porotcami a výstava prihlásených časopisov.
Zo súťaže  bude zostavený a vydaný zborník.

docPrihláška

casopisy noviny