Výročie Ľudovíta Štúra

Podtatranská knižnica v Poprade sprístupnila pri príležitosti 200. výročia  narodenia Ľudovíta Štúra výstavu. V spoločenskej miestnosti Podtatranskej knižnice na sídlisku Západ výstava mapuje život a osobnosť Ľudovíta Štúra ako jazykovedca, novinára, politika a pedagóga.
Chronologicky textom aj obrazom zoširoka prezentuje život slovenského národovca od jeho narodenia, cez štúdiá, cestu ku štúrovskej kodifikácii slovenského jazyka, pôsobenia v politike, snahy o samostatnosť Slovenska, ako aj o národné a sociálne práva.
Výstavu završuje vyobrazenie posledných dní a obdobia pôsobenia Ľudovíta Štúra.
Celkový a obohacujúci pohľad na slovenskú osobnosť dopĺňa vybraná korešpondencia, fotografie, obrazové ukážky publikácií, novín, či tvorba Ľudovíta Štúra. Výstava potrvá od 26. 1. do 25.2. 2015.

Mgr. Adriana Hricková

Fotodokumentácia: