Fotoklub "OKO"

Fotoklub OKO vystavuje v Podtatranskej knižnici. Fotoklub Oko z Ústí nad Orlicí, spriateleného mesta Popradu vystavuje fotografie svojich členov v spoločenskej miestnosti  Podtatranskej knižnice v Poprade. Stáli lovci neobvyklých záberov svojimi fotografiami zachytávajú objekty a momenty, ktoré sa už vytrácajú z prvého radu a presúvajú sa do pozadia. Iné snímky zase v podobe reportážnych fotiek, či experimentu naznačujú budúce dianie. Vyobrazovaním svojich pohľadov skrz objektív autori obohacujú nielen seba, ale prostredníctvom výstav záujemcom a milovníkom fotografie otvárajú svet nepoznaného. Zároveň svojimi objektívmi zachytávajú to, čo ostatní bežne voľným okom v určitej spojitosti nestíhajú sledovať.  Takúto skrytú myšlienku môžeme vidieť napríklad vo fotografiách  Láska nebeská, či Na procházce.
Výstava fotografií členov klubu, ktorého vekové spektrum je široké, ponúka jedinečné fotografie ako sú napríklad portréty (Vládkyne temných sil, Lesní víla), reportážne snímky (Čermenské slavnosti), podmanivé fotografie scenérií (Rozmary počasí, Západ Slunce), prvky prírody (Větvička, Korálková), experiment (Fantazie, Abstrakce) , cestopis (Praha) a mnohé iné.
Fotoklub Oko z Ústí nad Orlicí sa stalo neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho diania mesta, o ktoré sa zaujíma široká verejnosť.
Ústredným cieľom klubu sú každoročné výstavy - Salon fotografie, autorské aj klubové v Českej republike a v zahraničí. Fotoklub svoju činnosť taktiež obohacuje o kontakty s ďalšími fotoklubmi doma aj v zahraničí. Príležitosť nadviazať spoluprácu využili aj v prípade výmenných výstav s fotoklubom v Poprade.
V roku 2013 oslávil klub svoje 10. jubileum pôsobenia a fotografickej činnosti. Názov OKO vo svojej symbolike predstavuje označenie jediného objektu, ktorý dokáže pustiť slzu aj z radosti.
Úspechy a celkové aktivity klubu z posledného roku, ako aj ostatných rokov je pre členov odrazovým mostíkom k náročným snaženiam a výzvam v novom roku.
Na výstavu srdečne pozývame verejnosť  od  11.1. 2016 do 30. 1. 2016 v spoločenskej miestnosti Podtatranskej knižnice v Poprade na Podtatranskej ul. č. 1.
Adriana Hricková

Z výstavy: