O nás bez nás

Pozývame Vás na výstavu Pavla Roška a Zoltána Hegeduša, ktorá je sprístupnená verejnosti v oddelení umenia v Spišskej Sobote do konca augusta 2016.

Pavol Roško a Zoltán Hegeduš spolu navštevovali základnú aj strednú umeleckú školu. Okrem toho bývali na rovnakej ulici v Poprade, len zopár vchodov od seba. Práve ulica a umenie z nej vychádzajúce (streetart) vo veľkej miere ovplyvnilo ich tvorbu. Ich cesty sa na čas rozdelili, keď Pavol odišiel z Popradu za ďalším štúdiom na vysokej škole s výtvarným zameraním. Počas štúdia sa venoval aj maľbám na steny, street artu a začal sa tiež zaoberať tvorbou grafického dizajnu. Zoltán sa rozhodol za ďalšími životnými skúsenosťami odísť do Anglicka, kde sa okrem klasickej maľby na plátno venuje aj obrovským nástenným graffiti maľbám. Tvorí najmä v meste Bristol, ktoré je považované za mekku graffiti, streetartu a kreatívnych ľudí.
Obaja výtvarníci, okrem akrylových farieb, používajú vo veľkej miere aj farby v spreji, čo je typické pre prejavy pouličného umenia.
Dnes vám chcú ponúknuť aspoň malú ukážku zo svojej tvorby na plátnach. Zoltán sa už v čase inštalácie výstavy nenachádzal na Slovensku, čo je aj jeden z dôvodov prečo je výstava pomenovaná známou vetou: „O nás bez nás“.

O nás bez nás