K rodnej hrude

Pozývame Vás na výstavu obrazov Tomáša Turzáka v priestoroch oddelenia umenia v Spišskej Sobote. Výstava potrvá do konca septembra 2016. Vernisáž výstavy sa uskutoční 2. septembra 2016 o 17,00. Tomáš Turzák sa narodil v Poprade. V máji 2007 ukončil štúdium v odbore Pedagogika – Výtvarná výchova na PF UKF v Nitre a získal titul magister. V januári 2010 získava titul doktor pedagogiky (PaedDr.), v auguste získal titul PhD. V súčasnosti pôsobí ako vysokoškolský pedagóg na Katedre pedagogiky a lektor v oblasti didaktiky výtvarnej výchovy.
Koncepcia výstavy autora Tomáša Turzáka s názvom K RODNEJ  HRUDE je v poradí už 20. výstavou autora, ktorý sa výtvarnej verejnosti predstavil prvýkrát v roku 2005. Od menších pastelov sa postupne prepracoval k technike olejomaľby a akrylu. Na tejto výstave môžete po prvýkrát vidieť novú kolekciu rozmerných plátien, ktoré vytvára autor špachtľou, akrylom a modelovacou pastou. Motívom Tatier, Spiša a okolia, ako aj použitím špachtle ako výrazového prostriedku sa tak obrazne vracia k svojej „rodnej hrude“, kde bol doma v Poprade mnoho rokov konfrontovaný s výtvarným prejavom jeho starého otca Samuela Turzáka (známeho maliara Tatier) a otca Miloslava Turzáka. Výrazná expresívnosť zobrazovaných Vysokých Tatier je podčiarknutá použitím silných a hrubých tvarov vytváraných modelovacími pastami. Divokosť Vysokých Tatier autor farebne a tvarovo harmonizuje, do plátien vkladá lásku k rodnému kraju a úctu k prírode.

Tv Poprad: https://www.youtube.com/watch?v=2gJUruRa5EY

pozvanka vernisaz