Čitateľský klub tínedžerov

Pozývame všetkých stredoškolákov, ktorí radi čítajú a chcú sa podeliť o prečítanom so svojimi rovesníkmi. 28. októbra 2015 o 15,30 sa uskutoční prvé stretnutie ČKT. Tešíme sa na Vás a Vaše nápady.

Prvé stretnutie Čitateľského klubu tínedžerov

Podtatranskej knižnici v Poprade záleží na čítajúcej mládeži a podporuje ich záujem o knihy a literatúru. Vytvorili sme priestor pre čítajúcich tínedžerov, stredoškolákov popradských škôl v podobe čitateľského klubu. Prvé stretnutie bolo 28. októbra 2015, kedy sa členovia zoznámili so zámerom a formou stretávania a zadali si čitateľské aktivity.

Dohodli sme sa na stretávaní v rozmedzí zhruba dvoch mesiacov v Podtatranskej knižnici na ul. Podtatranská, č. 1, kedy sa budeme spoločne medzi sebou baviť o prečítaných knihách, ktoré si členovia vybrali v rámci spoločne dohodnutej témy. Na prvom stretnutí si tínedžeri vybrali sci – fi a fantasy literatúru. Niektorí sa s týmto žánrom ešte nestretli a sú radi, že majú možnosť skúsiť niečo nepoznané a rozšíriť si tak svoje čitateľské skúsenosti a rozhľad. Členovia budú spoznávať aj život autora knihy, ktorú si v rámci témy vybrali, ako aj jeho tvorivé aktivity.

Súčasťou stretnutí vrátane rozhovorov o knihách, vybranej téme, názoroch a svojich pohľadoch na knihy a tému, bude aj spomienka na vybraných spisovateľov, ktorí budú mať v danom čase výročie narodenia, prípadne iné významné výročie. Na prvom stretnutí sme si pripomenuli život, dielo a osobností Alfonza Bednára a Ľudovíta Štúra. Ďalej chceme, aby boli mladí literárne rozhľadení, a tak sa budeme baviť aj o novinkách a zaujímavostiach zo sveta literatúry. Taktiež ponúkneme na výber knižné novinky a iné knižné inšpirácie, po ktorých by mohla mládež rada siahnuť a vo voľnom čase čítať.

Zo záujmu sa tešíme a veríme, že počet členov, chuť čítať a baviť sa o literatúre bude naďalej rásť. Pridať sa môže každý stredoškolák, ktorý rád číta alebo chce začať čítať a baviť sa v kruhu svojich rovesníkov. Téma na tieto dva mesiace je sci – fi a fantasy žáner. Prečítať si môžete ľubovoľnú knihu z tejto témy a o jej autorovi si zistiť zopár informácií z jeho života a tvorby. Najbližšie stretnutie bude v období pred Vianocami. Presný dátum ešte uverejníme na stránke kniznicapp.sk alebo na FB stránkach.

Ďalšie otázky zodpovieme na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., na tel. č.: 052/77 297 81, kontaktná osoba: Adriana Hricková

alebo na FB stránke Tínedžeri v Podtatranskej knižnici, kde sa môžete pridať a sledovať, čo sa deje vo svete kníh.

.tinedzklub