Celoslovenský seminár pre školských knihovníkov

Dňa 28. marca 2019 sa v Podtatranskej knižnici v Poprade konal celoslovenský seminár pre školských knihovníkov, ktorý bol zameraný na vedenie povinných odborných evidencií školskej knižnice, ale aj na elektronizáciu samotných knižníc.

Seminár viedla Mgr. Rozália Cenigová, ústredná metodička pre školských knihovníkov zo Slovenskej pedagogickej knižnice. Informovala o dôležitých dokumentoch, zmenách v zákonoch či paragrafoch ako aj o povinnej evidencii týkajúcej sa školských knižníc.

Ďalším bodom programu bolo predstavenie knižnično-informačných systémov určených pre malé knižnice. S prezentáciou sa predstavili Jana Šmihulová – CEIT s.r.o. Bratislava, Emil Rišian – SNK v Martin a Ondřej Široký – LANius s.r.o. – Tábor.

skolski knihovnici 19 web