Nové knihy vo fonde z ÚĽUV-u

Folklór je dnes in. Zvýšil sa záujem o ľudové tance a piesne, ale aj o ľudové remeslá.  Podtatranská knižnica v Poprade zakúpila do svojho fondu nové publikácie vydané Ústredím ľudovej umeleckej výroby. V Oddelení umenia v Spišskej Sobote, ale aj v Oddelení náučnej literatúry na sídlisku Západ nájdete farebné publikácie Ornament a predmet, Rómski kováči na Slovensku, Fajansa na Slovensku,  Tradičný odev Slovenska, Modrotlač na Slovensku. Šikovní remeselníci si môžu požičať príručky pre drotárov, hrnčiarov alebo si môžu podľa návodu ušiť svoj vlastný kroj, či vyrobiť partu. Pri nákupe kníh sme mysleli aj na deti. Z nových knižiek sa dozvedia, ako sa v minulosti žilo, bývalo, hospodárilo, či stravovalo. V súčasnosti je knižnica zatvorená a knihy si požičať nemôžete, ale veríme, že sa onedlho stretneme opäť v priestoroch knižnice.

Nákup kníh z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

ULUV 1 w