Prídeme opäť o rok !

Večer 4.4.2014  sme  v našej  knižnici  privítali  deti, ktoré tu prišli stráviť dobrodružnú noc. Deti boli z popradských škôl na sídlisku Juh. Heslo tohtoročnej noci znelo : „ V knižnici až do rána bude dobrá zábava.“
Na úvod deti sledovali prezentáciu o Andersenovom živote a knihách. Pozreli si rozprávku Cisárove nové šaty a následne dopĺňali text do bublín v rovnomennom komixe. Potom bola súťaž o knihách Gabriely Futovej. Podľa prečítaných úryvkov deti rozdelené do troch družstiev určovali, ku ktorej knihe ich priradia. Podľa knihy Dokonalá Klára zdramatizovali príbeh O voňavej Jelke. Kráľ, posol, Jelka, Janko a dračica Zlatica sa prezliekli a podali dobré herecké výkony. Ostatní z publika si zaspievali tri veselé piesne, ktoré boli súčasťou textu. V ďalšej časti večera s názvom Rozprávkové bludisko deti opravovali názvy rozprávok, hádali hádanky, skladali puzzle. V tvorivých dielňach vyrábali papierové vlajky.

Nasledovala diskotéka a zábavný stoličkový tanec. Niektorí boli až spotení a najlepší tanečník získal šerpu. Po veselej zábave ( s jedným rozbitým kolenom a jedným prasknutým mobilom) nebolo jednoduché deti  „skrotiť“, ale nakoniec sa to podarilo pri počúvaní rozprávky  Princezná so zlatou hviezdou. Hodinku po polnoci sme im ešte na chvíľku  dovolili čítať si s baterkou, každý vo svojom spacáku. Dvaja-traja zatiaľ aj zaspali a ostatní tak okolo druhej hodiny. Prvé ranné vtáča vstalo o šiestej. Keďže nám vŕzgajú dvere na knižnici a na WC je potrebné prejsť cez chodbu, o chvíľu boli všetci hore. A tak sme  nikoho nemuseli budiť.  Bolo zvláštne, že deti nepôsobili unavene, ako predchádzajúce  roky.  Dali sme si bábovku a teplý čaj a už prichádzali rodičia.
Verím, že do knižnice budú chodiť ešte radšej a častejšie, ako doteraz. O tom, že rady čítajú, svedčilo aj to, že pri odchode si niektorí ešte požičali knihy. To je vlastne aj naším cieľom,  ukázať im, že čítanie je fajn.

Elena Šimkaninová

1noc2noc3noc4noc5noc6noc7noc8noc9noc10noc11noc12noc13noc14noc15noc17noc

18noc19noc20noc21noc22noc23noc24noc25noc26noc27noc28noc29noc30noc31noc33noc32noc34noc35noc

36noc37noc