Školské noviny

Záujemcovia zo základných škôl z okresov Poprad, Levoča a Kežmarok zavítali v utorok 14. marca do Podtatranskej knižnice.  Zúčastnili sa workshopu Školské noviny. Prihlásiť sa mohli všetci, ktorí už školský časopis vydávajú, ale aj tí, ktorí s jeho vydávaním ešte otáľajú. Workshop pripravila v spolupráci s Podtatranskou knižnicou v Poprade Tlačová agentúra Slovenskej republiky.
Redaktor Ján Lašák z TASR predstavil účastníkom workshopu portál Školský servis a poprosil ich, aby aj jednotlivé dali o sebe vedieť a stali sa prispievateľmi portálu.
Pani učiteľka Jana Maťufková zo základnej školy na Ul. Matice slovenskej v Prešove predstavila portál Školské noviny a názorne predviedla, aké jednoduché je s jeho pomocou vytvoriť si vlastné webové noviny. Portál Školské noviny umožňuje tvorbu študentských online novín alebo časopisov priamo žiakom, študentom, školským kolektívom, pedagógom. K dispozícií je redakčný systém so šiestimi šablónami a každá šablóna má 6 farebných kombinácií. Pre tých, ktorí chcú vydať svoj časopis aj v tlačenej podobe je k dispozícii výstup vo forme PDF a blogovací systém umožňujúci komentovať jednotlivé príspevky. Čitatelia môžu k článkom posielať svoje komentáre.
Workshop Školské noviny sa uskutočnil v rámci projektu Podtatranský školák. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

FPU logo1 modre

DSC06202webDSC06203webDSC06204webDSC06205webDSC06206webDSC06208webDSC06211webDSC06212webDSC06214webDSC06215webDSC06218webDSC06219webDSC06225webDSC06226webDSC06227web

Skolske noviny